Knihy a ilustrace pro děti

Zde najdete mé hobby v oboru. Chcete mě oslovit s ilustracemi knihy? Produktů pro děti? Hurá do toho!

Knížky a další dětskou ilustraci, prostě vše, kde jsem dostala volnou ruku, jsem se rozhodla nerozdělovat, najdete tady tedy jak knížky, tak i další produkty a to tak, jak šel čas. Pozpátku :-).

Učebnice českého jazyka pro nakladatelství Didaktis
Učebnice ČJ Didaktis
Na sérii učebnic češtiny pro první třídu jsem pracovala více než rok. Jedná se o Písmenkář, Slabikář a tři písanky pro nakladatelství Didaktis.
Práce to byla spousta, počet ilustrací by se vyšplhal asi i na tisícovku. Tak tedy jen letem světem pár obrázků na ukázku 😃.
Písmenkářem děti začnou, seznamují se v něm s abecedou, ale je to spíš takový pracovní sešit, ve kterém cvičí uvolnění ruky a připravují se na psaní.
Slabikář se za ta léta, co umím číst, docela proměnil. Sama jsem se divila, kolik je v něm textů a cvičení. Je to prostě plnohodnotná nadupaná učebnice.
Písanky, až na to, že jsou dnes hezky barevné a ilustrované, zůstaly písankami, jak jsem je znala já 🙂. Ale dneska je to s příběhem a konceptem a obrázky, hezky promyšlené.
Bylo to velká radost a čest, že jsem mohla tyhle učebnice ilustrovat a doufám, že se podle nich a z nich bude dobře učit.
Ilustrace ZŠ metodiky pro ADRU

Nadace ADRA připravuje metodiky pro školy, ve kterých probírá cíle udržitelnosti. Tato metodika je určena pro první stupeň ZŠ a děti se při práci s materiály dozví např. jaký je rozdíl mezi BIO vajíčkem a vajíčkem z klecového chovu. Nebo, kolik práce stojí vyrobit jeden telefon. Velká část ilustrací vznikala v černobílé barevnosti- s ohledem na rozpočet škol.

Příběhy moudrého medvěda

Knížku Příběhy moudrého medvěda jsem ilustrovala a graficky zpracovala pro neziskovou organizaci Schola Empirica. 

Knížka slouží k práci ve skupině předškolních dětí s učitelem. U příběhů děti probírají konfliktní situace a diskutují jejich řešení. 

Při zpracování knížky šlo tedy hlavně o přehlednost motivů a jejich viditelnost při práci s knížkou ve skupině, proto jsem zvolila řešení motivů na celé dvoustrany.

Příběhy jsou odlišeny barevně pro lepší orientaci v knize.

Klasické hry pro děti od Albi

Albi.cz mě oslovilo s designem klasických her- Člověče nezlob se, Hadi a žebříky a Dáma. Zadání znělo- zvířátkově! A jinak jsem měla vonou ruku. A takhle to dopadlo :-). Děkuji Albi za krásnou spolupráci.

Socio- emoční dovednosti Schola empirica

Nezisková organizace Schola empirica mě oslovila s velmi hezkým projektem vzdělávacích karet pro děti školkového věku. 

Cílem bylo udělat kresby co nejvíce názorné a přehledné, aby se v nich předškoláci vyznali a pochopili situaci.

Karty obsahují také druhou stranu s textovou nápovědou pro paní učitelky.

Vánoční kouzlo

Knížku s krásným vánočním příběhem Vánoční kouzlo Ivety Poláčkové vydalo nakladatelství Fragment v roce 2021. Tato knížka byla specifická, protože kombinuje barevné a černobílé stránky. Ilustrace jsem proto zpracovávala s obtahovou linkou, aby působily jednotně.

Baby Buch

Památníček pro miminka jsem připravila pro německou firmu Deingastgeschenk.

Při zpracování jsem dostala volnou ruku. Zpracovala jsem ji na motivy lesních zvířátek v tlumených barvách.

Tematické doplňky na dětské oslavy

S lachentutgut.de spolupracuji už delší dobu- od roku 2020. 

Při práci na různých tématech dětských oslav jsem dostala volnou roku.  Začali jsme asi s pěti a postupně vznikají stále další.

Ke každému tématu vzniká pozvánka, taštička, různé girlandy a ozdoby na dort, později kufříky, ubrousky apod.

O Diviši Divotvorovi a jiné pohádky

Volné pokračování Divotvorných příběhů autorky Lucie Křesťanové najdete v knížce O Diviši Divotvorovi a jiné pohádky.  Knížka je plná skřítků a různých podivných stvoření a já si práci na ní moc užívala, protože jak nakladatel, tak autorka textu, mi dali volnou ruku. To se potom vymýšlí strašidla jedna radost!

Knížka je zpracována digitálně, bez obtahové linky s texturou.

Vydáno: 2020

Nakladatelství: Česká citadela

Malpanela VII.

Nevím, jak vy, ale když se mě někdo zeptal, čím chci být, až budu velká, odpovídala jsem, že princeznou.

Nahlédnout do tohoto světa jsem mohla díky autorce Andree Gruntové a její knížce o princenzně Malpanele VII.

Vydáno: 2020

Divotvorné příběhy

První knížka autorky Lucie Křesťanové, která se mi dostala pod ruku je plná milých pohádek a příhod s různými kouzelnými bytostmi.

Vymýšlet, jak tato stvoření asi vypadají byla krásná a zábavná práce a doufám, že se díky mým ilustracím dětem do tohoto kouzelného světa podaří nakouknout se mnou.

Vydáno: 2019

Nakladatelství: Česká citadela

Čáry, máry, kůň

S ilustrací mé prvotiny mě oslovilo nakladatelství Fragment. Autorka Magdaléna Katolická si přála, aby ilustrace k příběhu kouzelného koníka byly akvarelové. Její přání jsem jí splnila a doufám, že knížka potěší všechny malé čtenáře.

Vydáno: 2018