Knihy a ilustrace pro děti

Zde najdete mé hobby v oboru. Chcete mě oslovit s ilustracemi knihy? Produktů pro děti? Hurá do toho!

Knížky a další dětskou ilustraci, prostě vše, kde jsem dostala volnou ruku, jsem se rozhodla nerozdělovat, najdete tady tedy jak knížky, tak i další produkty.

Zpěvník Vánoční tradice, Ally

Zpěvačka Ally se rozhodla vydat ke svému CD také papírový zpěvník a oslovila mě pro jeho ilustraci. Celou knížku jsem ladila do Vánočních barev. 

Učebnice českého jazyka pro druhý ročník, nakladatelství Didaktis

Série učebnic češtiny pro druhou třídu byl další velký projekt ve spolupráci s nakladatelstvím Didaktis. Doufám, že budou dobře sloužit :-)!

Krabice do lavice pro Učebnice Vaníček

Když mi někdo dá volnou ruku, neskutečně si práci užívám. Takhle to přesně bylo s návrhem dvou designů krabic do lavice. Je to sice “drobnost”, ale mám z ní opravdu radost. Snad budou mít i děti, které ji ve svých třídách obdrží :-).

Kid's pack pro hotel Augustine

Hotel Augustine v centru Prahy je v prostorách bývalého kláštera a v interiéru jsou stále pozůstatky původní výzdoby. Mezi nimi je i freska se čtyřmi archanděly, kterou jsme se při vymýšlení zábavního balíčku pro děti inspirovali. Balíček obsahuje bojovku, která funguje jako zábavná hledačka, dětské menu, omalovánky a další drobnosti. Barvy jsem držela tlumené. Dominantní barvou je zlatá barva loga hotelu.

Vánoční kouzlo

Knížku s krásným vánočním příběhem Vánoční kouzlo Ivety Poláčkové vydalo nakladatelství Fragment v roce 2021. Tato knížka byla specifická, protože kombinuje barevné a černobílé stránky. Ilustrace jsem proto zpracovávala s obtahovou linkou, aby působily jednotně.

Ilustrace ZŠ metodiky pro ADRU

Nadace ADRA připravuje metodiky pro školy, ve kterých probírá cíle udržitelnosti. Tato metodika je určena pro první stupeň ZŠ a děti se při práci s materiály dozví např. jaký je rozdíl mezi BIO vajíčkem a vajíčkem z klecového chovu. Nebo, kolik práce stojí vyrobit jeden telefon. Velká část ilustrací vznikala v černobílé barevnosti- s ohledem na rozpočet škol.

Učebnice českého jazyka pro nakladatelství Didaktis

Učebnice ČJ Didaktis
Na sérii učebnic češtiny pro první třídu jsem pracovala více než rok. Jedná se o Písmenkář, Slabikář a tři písanky pro nakladatelství Didaktis.
Práce to byla spousta, počet ilustrací by se vyšplhal asi i na tisícovku. Tak tedy jen letem světem pár obrázků na ukázku 😃.
Písmenkářem děti začnou, seznamují se v něm s abecedou, ale je to spíš takový pracovní sešit, ve kterém cvičí uvolnění ruky a připravují se na psaní.
Slabikář se za ta léta, co umím číst, docela proměnil. Sama jsem se divila, kolik je v něm textů a cvičení. Je to prostě plnohodnotná nadupaná učebnice.
Písanky, až na to, že jsou dnes hezky barevné a ilustrované, zůstaly písankami, jak jsem je znala já 🙂. Ale dneska je to s příběhem a konceptem a obrázky, hezky promyšlené.
Bylo to velká radost a čest, že jsem mohla tyhle učebnice ilustrovat a doufám, že se podle nich a z nich bude dobře učit.

Klasické hry pro děti od Albi

Albi.cz mě oslovilo s designem klasických her- Člověče nezlob se, Hadi a žebříky a Dáma. Zadání znělo- zvířátkově! A jinak jsem měla vonou ruku. A takhle to dopadlo :-). Děkuji Albi za krásnou spolupráci.

Baby Buch

Památníček pro miminka jsem připravila pro německou firmu Deingastgeschenk.

Při zpracování jsem dostala volnou ruku. Zpracovala jsem ji na motivy lesních zvířátek v tlumených barvách.

Příběhy moudrého medvěda

Knížku Příběhy moudrého medvěda jsem ilustrovala a graficky zpracovala pro neziskovou organizaci Schola Empirica. 

Knížka slouží k práci ve skupině předškolních dětí s učitelem. U příběhů děti probírají konfliktní situace a diskutují jejich řešení. 

Při zpracování knížky šlo tedy hlavně o přehlednost motivů a jejich viditelnost při práci s knížkou ve skupině, proto jsem zvolila řešení motivů na celé dvoustrany.

Příběhy jsou odlišeny barevně pro lepší orientaci v knize.

Socio- emoční dovednosti Schola empirica

Nezisková organizace Schola empirica mě oslovila s velmi hezkým projektem vzdělávacích karet pro děti školkového věku. 

Cílem bylo udělat kresby co nejvíce názorné a přehledné, aby se v nich předškoláci vyznali a pochopili situaci.

Karty obsahují také druhou stranu s textovou nápovědou pro paní učitelky.

Tematické doplňky na dětské oslavy

S lachentutgut.de spolupracuji už delší dobu- od roku 2020. 

Při práci na různých tématech dětských oslav jsem dostala volnou roku.  Začali jsme asi s pěti a postupně vznikají stále další.

Ke každému tématu vzniká pozvánka, taštička, různé girlandy a ozdoby na dort, později kufříky, ubrousky apod.

O Diviši Divotvorovi a jiné pohádky

Volné pokračování Divotvorných příběhů autorky Lucie Křesťanové najdete v knížce O Diviši Divotvorovi a jiné pohádky.  Knížka je plná skřítků a různých podivných stvoření a já si práci na ní moc užívala, protože jak nakladatel, tak autorka textu, mi dali volnou ruku. To se potom vymýšlí strašidla jedna radost!

Knížka je zpracována digitálně, bez obtahové linky s texturou.

Vydáno: 2020

Nakladatelství: Česká citadela

Malpanela VII.

Nevím, jak vy, ale když se mě někdo zeptal, čím chci být, až budu velká, odpovídala jsem, že princeznou.

Nahlédnout do tohoto světa jsem mohla díky autorce Andree Gruntové a její knížce o princenzně Malpanele VII.

Vydáno: 2020

Translate »